Kenneth A. Keyes

Dates of service

(general election)

Career details

34th Parliament (November 3, 1987 – July 30, 1990 )

Member, Standing Committee on Social Development

Member, Select Committee on Education

Parliamentary Assistant to the Minister of Education

Member, Standing Committee on Regulations and Private Bills

Member, Standing Committee on Regulations and Private Bills

Member, Select Committee on Education

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Parliamentary Assistant to the Minister of Health

33rd Parliament (June 4, 1985 – July 31, 1987 )

Solicitor General

Minister of Correctional Services

Solicitor General

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party