All members serving in the 36th Parliament:

MPP Riding
Agostino, Dominic Hamilton East
Arnott, Hon. Ted Wellington
Baird, John R. Nepean
Barrett, Toby Norfolk
Bartolucci, Rick Sudbury
Bassett, Isabel St. Andrew—St. Patrick
Beaubien, Marcel Lambton
Bisson, Gilles Cochrane South
Boushy, Dave Sarnia
Boyd, Marion London Centre
Bradley, James J. St. Catharines
Brown, Jim Scarborough West
Brown, Michael A. Algoma—Manitoulin
Caplan, David Oriole
Caplan, Elinor Oriole
Carr, Gary Oakville South
Carroll, Jack Chatham—Kent
Castrilli, Annamarie Downsview
Chiarelli, Bob Ottawa West
Christopherson, David Hamilton Centre
Chudleigh, Ted Halton North
Churley, Marilyn Riverdale
Cleary, John Cornwall
Clement, Tony Brampton South
Colle, Mike Oakwood
Conway, Sean Renfrew North
Cooke, Dave Windsor—Riverside
Cordiano, Joseph Lawrence
Crozier, Bruce Essex South
Cullen, Alex Ottawa West
Cunningham, Dianne London North
Curling, Alvin Scarborough North
Danford, Harry Hastings—Peterborough
DeFaria, Carl Mississauga East
Doyle, Ed Wentworth East
Duncan, Dwight Windsor—Walkerville
Ecker, Janet Durham West
Elliott, Brenda Guelph
Eves, Ernie Parry Sound
Fisher, Barbara Bruce
Flaherty, Jim Durham Centre
Ford, Douglas B. Etobicoke—Humber
Fox, Gary Prince Edward—Lennox-South—Hastings
Froese, Tom St. Catharines—Brock
Galt, Doug Northumberland
Gerretsen, John Kingston and the Islands
Gilchrist, Steve Scarborough East
Grandmaître, Bernard C. Ottawa East
Gravelle, Michael Port Arthur
Grimmett, William Lawrence Muskoka—Georgian Bay
Guzzo, Garry J. Ottawa—Rideau
Hampton, Howard Rainy River
Hardeman, Hon. Ernie Oxford
Harnick, Charles Willowdale
Harris, Michael Nipissing
Hastings, John Etobicoke—Rexdale
Hodgson, Chris Victoria—Haliburton
Hoy, Pat Essex—Kent
Hudak, Tim Niagara South
Jackson, Cameron Burlington South
Johns, Helen Huron
Johnson, Ron Brantford
Johnson, Bert Perth
Johnson, David John Don Mills
Jordan, W. Leo Lanark—Renfrew
Kells, Morley Etobicoke—Lakeshore
Kennedy, Gerard York South
Klees, Frank York—Mackenzie
Kormos, Peter Welland—Thorold
Kwinter, Monte Wilson Heights
Lalonde, Jean-Marc Prescott and Russell
Lankin, Frances Beaches—Woodbine
Laughren, Floyd Nickel Belt
Leach, Allan F. St. George—St. David
Leadston, Gary L. Kitchener—Wilmot
Lessard, Wayne Windsor—Riverside
Marchese, Rosario Fort York
Marland, Margaret Mississauga South
Martel, Shelley Sudbury East
Martin, Tony Sault Ste. Marie
Martiniuk, Gerry Cambridge
Maves, Bart Niagara Falls
McGuinty, Dalton Ottawa South
McLean, Allan Kenneth Simcoe East
McLeod, Lyn Fort William
Miclash, Frank Ranover Kenora
Morin, Gilles E. Carleton East
Morin, Blain Kevin Nickel Belt
Munro, Julia Durham—York
Murdoch, Bill Grey—Owen Sound
Mushinski, Marilyn Scarborough—Ellesmere
Newman, Dan Scarborough Centre
North, Peter John Elgin
O'Toole, John Durham East
Ouellette, Jerry J. Oshawa
Palladini, Al York Centre
Parker, John L. York East
Patten, Richard Ottawa Centre
Pettit, Trevor Hamilton Mountain
Phillips, Gerry Scarborough—Agincourt
Pouliot, Gilles Lake Nipigon
Preston, Peter L. Brant—Haldimand
Pupatello, Sandra Windsor—Sandwich
Rae, Bob Keith York South
Ramsay, David Timiskaming
Rollins, E.J. Douglas Quinte
Ross, Lillian Hamilton West
Runciman, Robert W. Leeds—Grenville
Ruprecht, Tony Parkdale
Sampson, Rob Mississauga West
Saunderson, William J. Eglinton
Sergio, Mario Yorkview
Shea, Derwyn High Park—Swansea
Sheehan, Frank Lincoln
Silipo, Tony Dovercourt
Skarica, Toni Wentworth North
Smith, Bruce Middlesex
Snobelen, John Mississauga North
Spina, Joe Brampton North
Sterling, Norman W. Carleton
Stewart, Gary Peterborough
Stockwell, Chris Etobicoke West
Tascona, Joseph N. Simcoe Centre
Tilson, David Allan Dufferin—Peel
Tsubouchi, David H. Markham
Turnbull, David York Mills
Vankoughnet, Bill Frontenac—Addington
Villeneuve, Noble Stormont—Dundas—Glengarry and East Grenville
Wettlaufer, Wayne Kitchener
Wildman, Charles "Bud" Jackson Algoma
Wilson, Jim Simcoe West
Witmer, Elizabeth Waterloo North
Wood, Leonard Cochrane North
Wood, Bob London South
Young, Terence H. Halton Centre