Garry J. Guzzo

Dates of service

(general election) (not re-elected)

Career details

37th Parliament ( October 20, 1999 – September 2, 2003 )

Member, Standing Committee on Justice and Social Policy

36th Parliament ( September 26, 1995 – May 5, 1999 )

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Chair, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Chair, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Parliamentary Assistant to the Minister of Energy, Science and Technology

Member, Standing Committee on Government Agencies

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Parliamentary Assistant to the Minister of Environment and Energy

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario