Toni Skarica

Dates of service

(general election) (resigned)

Career details

37th Parliament (October 20, 1999 – September 2, 2003 )

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Estimates

Parliamentary Assistant to the Minister of Finance

36th Parliament (September 26, 1995 – May 5, 1999 )

Parliamentary Assistant to the Solicitor General and Minister of Correctional Services

Member, Standing Committee on Public Accounts

Parliamentary Assistant to the Minister of Education and Training

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario