All members serving in the 39th Parliament:

MPP Riding
Aggelonitis, Sophia Hamilton Mountain
Albanese, Laura York South—Weston
Arnott, Hon. Ted Wellington—Halton Hills
Arthurs, Wayne Pickering—Scarborough East
Bailey, Robert Sarnia—Lambton
Balkissoon, Bas Scarborough—Rouge River
Barrett, Toby Haldimand—Norfolk
Bartolucci, Rick Sudbury
Bentley, Christopher London West
Berardinetti, Lorenzo Scarborough Southwest
Best, Margarett R. Scarborough—Guildwood
Bisson, Gilles Timmins—James Bay
Bradley, James J. St. Catharines
Broten, Laurel C. Etobicoke—Lakeshore
Brown, Michael A. Algoma—Manitoulin
Brownell, Jim Stormont—Dundas—South Glengarry
Bryant, Michael St. Paul's
Cansfield, Donna H. Etobicoke Centre
Caplan, David Don Valley East
Carroll, Aileen Barrie
Chan, Michael Markham—Unionville
Chiarelli, Bob Ottawa West—Nepean
Chudleigh, Ted Halton
Clark, Hon. Steve Leeds—Grenville
Colle, Mike Eglinton—Lawrence
Craitor, Kim Niagara Falls
Crozier, Bruce Essex
Delaney, Bob Mississauga—Streetsville
Dhillon, Vic Brampton West
Dickson, Joe Ajax—Pickering
DiNovo, Cheri Parkdale—High Park
Dombrowsky, Leona Prince Edward—Hastings
Duguid, Brad Scarborough Centre
Duncan, Dwight Windsor—Tecumseh
Dunlop, Garfield Simcoe North
Elliott, Hon. Christine Whitby—Oshawa
Flynn, Kevin Daniel Oakville
Fonseca, Peter Mississauga East—Cooksville
Gélinas, France Nickel Belt
Gerretsen, John Kingston and the Islands
Gravelle, Michael Thunder Bay—Superior North
Hampton, Howard Kenora—Rainy River
Hardeman, Hon. Ernie Oxford
Hillier, Randy Lanark—Frontenac—Lennox and Addington
Horwath, Andrea Hamilton Centre
Hoskins, Eric St. Paul's
Hoy, Pat Chatham-Kent—Essex
Hudak, Tim Niagara West—Glanbrook
Jaczek, Helena Oak Ridges—Markham
Jeffrey, Linda Brampton—Springdale
Johnson, Rick Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Jones, Hon. Sylvia Dufferin—Caledon
Klees, Frank Newmarket—Aurora
Kormos, Peter Welland
Kular, Kuldip Bramalea—Gore—Malton
Kwinter, Monte York Centre
Lalonde, Jean-Marc Glengarry—Prescott—Russell
Leal, Jeff Peterborough
Levac, Dave Brant
MacLeod, Hon. Lisa Nepean—Carleton
Mangat, Amrit Mississauga—Brampton South
Marchese, Rosario Trinity—Spadina
Martiniuk, Gerry Cambridge
Matthews, Deborah London North Centre
Mauro, Bill Thunder Bay—Atikokan
McGuinty, Dalton Ottawa South
McMeekin, Ted Ancaster—Dundas—Flamborough—Westdale
McNeely, Phil Ottawa—Orléans
Meilleur, Madeleine Ottawa—Vanier
Miller, Paul Hamilton East—Stoney Creek
Miller, Norman Parry Sound—Muskoka
Milloy, John Kitchener Centre
Mitchell, Carol Huron—Bruce
Moridi, Reza Richmond Hill
Munro, Julia York—Simcoe
Murdoch, Bill Bruce—Grey—Owen Sound
Murray, Glen R. Toronto Centre
Naqvi, Yasir Ottawa Centre
O'Toole, John Durham
Orazietti, David Sault Ste. Marie
Ouellette, Jerry J. Oshawa
Pendergast, Leeanna Kitchener—Conestoga
Peters, Steve Elgin—Middlesex—London
Phillips, Gerry Scarborough—Agincourt
Prue, Michael Beaches—East York
Pupatello, Sandra Windsor West
Qaadri, Shafiq Etobicoke North
Ramal, Khalil London—Fanshawe
Ramsay, David Timiskaming—Cochrane
Rinaldi, Lou Northumberland—Quinte West
Runciman, Robert W. Leeds—Grenville
Ruprecht, Tony Davenport
Sandals, Liz Guelph
Savoline, Joyce Burlington
Scott, Hon. Laurie Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Sergio, Mario York West
Shurman, Peter Thornhill
Smith, Monique M. Nipissing
Smitherman, George Toronto Centre
Sorbara, Greg Vaughan
Sousa, Charles Mississauga South
Sterling, Norman W. Carleton—Mississippi Mills
Tabuns, Peter Toronto—Danforth
Takhar, Harinder S. Mississauga—Erindale
Van Bommel, Maria Lambton—Kent—Middlesex
Watson, Jim Ottawa West—Nepean
Wilkinson, John Perth—Wellington
Wilson, Jim Simcoe—Grey
Witmer, Elizabeth Kitchener—Waterloo
Wynne, Kathleen O. Don Valley West
Yakabuski, Hon. John Renfrew—Nipissing—Pembroke
Zimmer, David Willowdale