All members serving in the 34th Parliament:

MPP Riding
Adams, Peter Peterborough
Allen, Richard Alexander Hamilton West
Ballinger, William George Durham—York
Beer, John Charles McWaters York North
Black, Ken Muskoka—Georgian Bay
Bossy, Maurice Louis Chatham—Kent
Bradley, James J. St. Catharines
Brandt, Andrew S. Sarnia
Breaugh, Michael James Oshawa
Brown, Michael A. Algoma—Manitoulin
Bryden, Marion Helen Beaches—Woodbine
Callahan, Robert V. Brampton South
Campbell, Sterling Sudbury
Caplan, Elinor Oriole
Carrothers, Douglas Alexander Oakville South
Charlton, Brian Albert Hamilton Mountain
Chiarelli, Bob Ottawa West
Cleary, John Cornwall
Collins, Shirley Jean Wentworth East
Conway, Sean Renfrew North
Cooke, David R. Kitchener
Cooke, Dave Windsor—Riverside
Cordiano, Joseph Lawrence
Cousens, W. Donald Markham
Cunningham, Dianne London North
Cureatz, Sammy Lawrence Durham East
Curling, Alvin Scarborough North
Daigeler, Hans W. Nepean
Dietsch, Michael Murray St. Catharines—Brock
Eakins, John F. Victoria—Haliburton
Edighoffer, Hugh Alden Perth
Elliot, Walter R. Halton North
Elston, Murray John Bruce
Epp, Herbert Arnold Waterloo North
Eves, Ernie Parry Sound
Farnan, Mike Liam Cambridge
Faubert, Frank J. Scarborough—Ellesmere
Fawcett, Joan M. Northumberland
Ferraro, Rick Eugenio Guelph
Fleet, David Gordon High Park—Swansea
Fontaine, Jacques Noé René Cochrane North
Fulton, Edward A. Scarborough East
Furlong, Allan Durham Centre
Grandmaître, Bernard C. Ottawa East
Grier, Ruth Anna Etobicoke—Lakeshore
Haggerty, Raymond Louis Niagara South
Hampton, Howard Rainy River
Harris, Michael Nipissing
Hart, Christine York East
Henderson, Jim Etobicoke—Humber
Hošek, Chaviva Milada Oakwood
Jackson, Cameron Burlington South
Johnson, John McLellan Wellington
Johnston, Richard Frank Scarborough West
Kanter, Ronald M. St. Andrew—St. Patrick
Kerrio, Vincent George Niagara Falls
Keyes, Kenneth A. Kingston and the Islands
Kormos, Peter Welland—Thorold
Kozyra, Taras Port Arthur
Kwinter, Monte Wilson Heights
Laughren, Floyd Nickel Belt
LeBourdais, Linda Lillian Etobicoke West
Leone, Laureano Downsview
Lipsett, Ronald F. Grey
Lupusella, Antonio Dovercourt
MacDonald, Keith Prince Edward—Lennox
Mackenzie, Bob Warren Hamilton East
Mahoney, Steven W. Mississauga West
Mancini, Remo J. Essex South
Marland, Margaret Mississauga South
Martel, Shelley Sudbury East
Matrundola, Gino Willowdale
McCague, George R. Simcoe West
McClelland, Carman Brampton North
McGuigan, James Fitzgerald Essex—Kent
McGuinty, Dalton James Ottawa South
McLean, Allan Kenneth Simcoe East
McLeod, Lyn Fort William
Miclash, Frank Ranover Kenora
Miller, Gordon Irvin Norfolk
Morin, Gilles E. Carleton East
Morin-Strom, Karl Avid Sault Ste. Marie
Munro, Lily Oddie Hamilton Centre
Neumann, David Emil Brantford
Nicholas, Cynthia Maria Scarborough Centre
Nixon, John Bradford York Mills
Nixon, Robert Fletcher Brant—Haldimand
O'Neil, Hugh Patrick Quinte
O'Neill, Yvonne Ottawa—Rideau
Offer, Steven Mississauga North
Owen, Bruce Simcoe Centre
Patten, Richard Ottawa Centre
Pelissero, Harry Lincoln
Peterson, David Robertson London Centre
Philip, Ed Thomas Etobicoke—Rexdale
Phillips, Gerry Scarborough—Agincourt
Poirier, Jean Prescott and Russell
Pollock, James Hastings—Peterborough
Polsinelli, Claudio Yorkview
Poole, Dianne Eglinton
Pope, Alan William Cochrane South
Pouliot, Gilles Lake Nipigon
Rae, Bob Keith York South
Ramsay, David Timiskaming
Ray, Michael Charles Windsor—Walkerville
Reville, David R. Riverdale
Reycraft, Douglas Richard Middlesex
Riddell, John Keith Huron
Roberts, Marietta L.D. Elgin
Runciman, Robert W. Leeds—Grenville
Ruprecht, Tony Parkdale
Scott, Ian G. St. George—St. David
Smith, David William Lambton
Smith, Elizabeth "Joan" London South
Sola, John Domagoj Mississauga East
Sorbara, Greg York Centre
South, Laurence George Frontenac—Addington
Sterling, Norman W. Carleton
Stoner, Norah Jane Durham West
Sullivan, Barbara Halton Centre
Swart, Melvin Leroy Welland—Thorold
Sweeney, John Roland Kitchener—Wilmot
Tatham, Charles Murray Oxford
Van Horne, Ronald George London North
Velshi, Murad Don Mills
Villeneuve, Noble Stormont—Dundas and Glengarry
Ward, Christopher Campbell Wentworth North
Wildman, Charles "Bud" Jackson Algoma
Wilson, Mavis Dufferin—Peel
Wiseman, Douglas Jack Lanark—Renfrew
Wong, Robert Charles Fort York
Wrye, William Munro Windsor—Sandwich