Edward A. Fulton

Dates of service

(general election)

Career details

34th Parliament (November 3, 1987 – July 30, 1990 )

Member, Standing Committee on Government Agencies

Parliamentary Assistant to the Minister of Tourism and Recreation

Minister of Transportation

33rd Parliament (June 4, 1985 – July 31, 1987 )

Minister of Transportation and Communications

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party