All members serving in the 43rd Parliament: – present

MPP Riding
Anand, Deepak Mississauga—Malton
Andrew, Jill Toronto—St. Paul's
Armstrong, Teresa J. London—Fanshawe
Arnott, Hon. Ted Wellington—Halton Hills
Babikian, Aris Scarborough—Agincourt
Bailey, Robert Sarnia—Lambton
Barnes, Patrice Ajax
Begum, Doly Scarborough Southwest
Bell, Jessica University—Rosedale
Bethlenfalvy, Hon. Peter Pickering—Uxbridge
Blais, Stephen Orléans
Bouma, Will Brantford—Brant
Bourgouin, Guy Mushkegowuk—James Bay
Bowman, Stephanie Don Valley West
Brady, Bobbi Ann Haldimand—Norfolk
Bresee, Ric Hastings—Lennox and Addington
Burch, Jeff Niagara Centre
Byers, Rick Bruce—Grey—Owen Sound
Calandra, Hon. Paul Markham—Stouffville
Cho, Hon. Raymond Sung Joon Scarborough North
Cho, Hon. Stan Willowdale
Clark, Hon. Steve Leeds—Grenville—Thousand Islands and Rideau Lakes
Coe, Lorne Whitby
Collard, Lucille Ottawa—Vanier
Crawford, Stephen Oakville
Cuzzetto, Rudy Mississauga—Lakeshore
Dixon, Jess Kitchener South—Hespeler
Dowie, Andrew Windsor—Tecumseh
Downey, Hon. Doug Barrie—Springwater—Oro-Medonte
Dunlop, Hon. Jill Simcoe North
Fedeli, Hon. Victor Nipissing
Fife, Catherine Waterloo
Flack, Rob Elgin—Middlesex—London
Ford, Hon. Doug Etobicoke North
Ford, Hon. Michael D. York South—Weston
Fraser, John Ottawa South
French, Jennifer K. Oshawa
Fullerton, Hon. Merrilee Kanata—Carleton
Gallagher Murphy, Dawn Newmarket—Aurora
Gates, Wayne Niagara Falls
Gélinas, France Nickel Belt
Ghamari, Goldie Carleton
Gill, Hon. Parm Milton
Glover, Chris Spadina—Fort York
Gretzky, Lisa Windsor West
Grewal, Hardeep Singh Brampton East
Hardeman, Ernie Oxford
Harden, Joel Ottawa Centre
Harris, Mike Kitchener—Conestoga
Hogarth, Christine Etobicoke—Lakeshore
Holland, Kevin Thunder Bay—Atikokan
Horwath, Andrea Hamilton Centre
Hsu, Ted Kingston and the Islands
Hunter, Mitzie Scarborough—Guildwood
Jones, Hon. Sylvia Dufferin—Caledon
Jones, Trevor Chatham-Kent—Leamington
Jordan, John Lanark—Frontenac—Kingston
Kanapathi, Logan Markham—Thornhill
Karpoche, Bhutila Parkdale—High Park
Ke, Vincent Don Valley North
Kernaghan, Terence London North Centre
Kerzner, Hon. Michael S. York Centre
Khanjin, Andrea Barrie—Innisfil
Kusendova-Bashta, Natalia Mississauga Centre
Leardi, Anthony Essex
Lecce, Hon. Stephen King—Vaughan
Lindo, Laura Mae Kitchener Centre
Lumsden, Hon. Neil Hamilton East—Stoney Creek
MacLeod, Lisa Nepean
Mamakwa, Sol Kiiwetinoong
Mantha, Michael Algoma—Manitoulin
Martin, Robin Eglinton—Lawrence
McCarthy, Todd J. Durham
McGregor, Graham Brampton North
McMahon, Mary-Margaret Beaches—East York
McNaughton, Hon. Monte Lambton—Kent—Middlesex
Mulroney, Hon. Caroline York—Simcoe
Oosterhoff, Sam Niagara West
Pang, Billy Markham—Unionville
Parsa, Hon. Michael Aurora—Oak Ridges—Richmond Hill
Pasma, Chandra Ottawa West—Nepean
Piccini, Hon. David Northumberland—Peterborough South
Pierre, Natalie Burlington
Pirie, Hon. George Timmins
Quinn, Nolan Stormont—Dundas—South Glengarry
Rae, Matthew Perth—Wellington
Rakocevic, Tom Humber River—Black Creek
Rasheed, Hon. Kaleed Mississauga East—Cooksville
Rickford, Hon. Greg Kenora—Rainy River
Riddell, Brian Cambridge
Romano, Ross Sault Ste. Marie
Sabawy, Sheref Mississauga—Erin Mills
Sandhu, Amarjot Brampton West
Sarkaria, Hon. Prabmeet Singh Brampton South
Sarrazin, Stéphane Glengarry—Prescott—Russell
Sattler, Peggy London West
Saunderson, Brian Simcoe—Grey
Schreiner, Mike Guelph
Scott, Laurie Haliburton—Kawartha Lakes—Brock
Vacant seat Hamilton Centre
Shamji, Adil Don Valley East
Shaw, Sandy Hamilton West—Ancaster—Dundas
Skelly, Donna Flamborough—Glanbrook
Smith, David Scarborough Centre
Smith, Dave Peterborough—Kawartha
Smith, Hon. Graydon Parry Sound—Muskoka
Smith, Hon. Todd Bay of Quinte
Smith, Laura Thornhill
Stevens, Jennifer (Jennie) St. Catharines
Stiles, Marit Davenport
Surma, Hon. Kinga Etobicoke Centre
Tabuns, Peter Toronto—Danforth
Tangri, Nina Mississauga—Streetsville
Taylor, Monique Hamilton Mountain
Thanigasalam, Vijay Scarborough—Rouge Park
Thompson, Hon. Lisa M. Huron—Bruce
Tibollo, Hon. Michael A. Vaughan—Woodbridge
Triantafilopoulos, Effie J. Oakville North—Burlington
Vanthof, John Timiskaming—Cochrane
Vaugeois, Lise Thunder Bay—Superior North
Wai, Daisy Richmond Hill
West, Jamie Sudbury
Williams, Hon. Charmaine A. Brampton Centre
Wong-Tam, Kristyn Toronto Centre
Yakabuski, John Renfrew—Nipissing—Pembroke