Victor Fedeli

Headshot of Victor Fedeli.

Dates of service

(general election) (Parliament dissolved)

Career details

Parliament 41 ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic, Finance

Leader, Progressive Conservative Party of Ontario

Leader, Official Opposition

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Critic, Finance

Parliament 40 ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Critic, Finance

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Critic, Energy

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario