Ross Romano

Ross Romano photo

Current parliamentary roles

Minister of Government and Consumer Services

Dates of service

(by-election) (Parliament dissolved)

Career details

42nd Parliament (July 11, 2018 – May 3, 2022 )

Minister of Government and Consumer Services
– present

Minister of Colleges and Universities

Minister of Training, Colleges and Universities

Member, Select Committee on Financial Transparency

Member, Standing Committee on Justice Policy

Parliamentary Assistant to the Minister of Energy, Northern Development and Mines (Northern Development and Mines)

Parliamentary Assistant to the Minister of Indigenous Affairs

41st Parliament (July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Member, Standing Committee on Justice Policy

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario