Monte McNaughton

Headshot of Monte McNaughton.

Dates of service

(general election) (Parliament dissolved)

Career details

41st Parliament ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic, Infrastructure

Critic for Economic Development, Employment & Growth

Chair, Standing Committee on the Legislative Assembly

Member, Standing Committee on the Legislative Assembly

Critic, Economic Development, Employment and Infrastructure

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Critic, Citizenship, Immigration and International Trade

40th Parliament ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Critic, Labour

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Critic, Economic Development and Innovation

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario