Raymond Sung Joon Cho

Raymond Sung Joon Cho photo

Current parliamentary roles

Minister for Seniors and Accessibility

Dates of service

(by-election) (Parliament dissolved)

Career details

42nd Parliament (July 11, 2018 – May 3, 2022 )

Minister for Seniors and Accessibility
– present

41st Parliament (July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic, Citizenship and Immigration

Critic for City of Toronto Issues

Member, Standing Committee on Government Agencies

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario