Sarah Campbell

Headshot of Sarah Campbell.

Dates of service

(general election) (did not seek re-election)

Career details

41st Parliament ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic for Tourism, Culture and Sport

Critic, Community and Social Services

Critic, Women's Issues

Critic, Aboriginal Affairs

40th Parliament ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Member, Standing Committee on General Government

Member, Standing Committee on General Government

Critic, Aboriginal Affairs

Critic, Natural Resources

Party affiliation(s)

New Democratic Party of Ontario