Tracy MacCharles

Headshot of Tracy MacCharles.

Dates of service

(general election) (did not seek re-election)

Career details

41st Parliament ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Minister of Government and Consumer Services

Minister Without Portfolio

Minister Responsible for Accessibility

Minister of Children and Youth Services

Minister Responsible for Women's Issues

40th Parliament ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Minister of Consumer Services

Member, Standing Committee on Social Policy

Parliamentary Assistant to the Minister of Children and Youth Services

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party