Taras Natyshak

Headshot of Taras Natyshak.

Dates of service

(general election) (Parliament dissolved)

Career details

Parliament 41 ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic for Digital Government

Critic, Community Safety and Correctional Services

Critic, International Trade

Critic, Economic Development and Employment

Critic, Small Business

Critic, Infrastructure

Member, Select Committee on Sexual Violence and Harassment

Critic, Labour

Parliament 40 ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Vice-Chair, Standing Committee on Estimates

Member, Standing Committee on Estimates

Vice-Chair, Standing Committee on Estimates

Member, Standing Committee on Estimates

Critic, Labour

Critic, Community Safety and Correctional Services

Critic, Infrastructure

Party affiliation(s)

New Democratic Party of Ontario