Steven Del Duca

Headshot of Steven Del Duca.

Dates of service

(by-election) (not re-elected)

Career details

41st Parliament ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Minister of Economic Development and Growth

Minister of Transportation

40th Parliament ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Member, Standing Committee on Justice Policy

Member, Standing Committee on Finance and Economic Affairs

Parliamentary Assistant to the Minister of Finance

Parliamentary Assistant to the Minister of Finance

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party