Stanley John Randall

Dates of service

(general election)

Career details

28th Parliament (February 14, 1968 – September 13, 1971 )

Member, Standing Committee on Legal Administration

Member, Standing Committee on Regulations

Minister of Trade and Development

Minister of Economics and Development

27th Parliament (October 29, 1963 – September 5, 1967 )

Minister of Economics and Development

Party affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario