Percy Hatfield

Headshot of Percy Hatfield

Dates of service

(by-election) (Parliament dissolved)

Career details

Parliament 41 ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic, Municipal Affairs

Critic, Housing

Critic, Municipal Affairs and Housing

Member, Standing Committee on Public Accounts

Critic, Infrastructure

Critic, Environment and Climate Change

Parliament 40 ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Critic, Infrastructure

Member, Standing Committee on Government Agencies

Party affiliation(s)

New Democratic Party of Ontario