Michael Harris

Headshot of Michael Harris.

Dates of service

(general election) (Parliament dissolved)

Career details

41st Parliament ( July 2, 2014 – May 8, 2018 )

Critic for Research, Innovation & Science

Critic, Research and Innovation

Member, Standing Committee on Estimates

Critic, Transportation

40th Parliament ( November 21, 2011 – May 2, 2014 )

Member, Standing Committee on General Government

Member, Standing Committee on Estimates

Member, Standing Committee on Estimates

Critic, Environment

Party affiliation(s)

Independent

Progressive Conservative Party of Ontario