John Lee

Dates of service

(by-election)

Career details

Parliament 10 ( March 10, 1903 – December 13, 1904 )

Member, Standing Committee on Agriculture and Colonization

Member, Standing Committee on Private Bills

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Municipal Law

Member, Standing Committee on Private Bills

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Municipal Law

Member, Standing Committee on Agriculture and Colonization

Parliament 9 ( August 3, 1898 – April 19, 1902 )

Member, Standing Committee on Municipal Law

Member, Standing Committee on Agriculture and Colonization

Member, Standing Committee on Private Bills

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Privileges and Elections

Member, Standing Committee on Private Bills

Member, Standing Committee on Railways

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party