Isaac Clemens

Dates of service

(general election)

Career details

2nd Parliament (December 7, 1871 – December 23, 1874 )

Member, Standing Committee on Privileges and Elections

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Privileges and Elections

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Privileges and Elections

Member, Standing Committee on Privileges and Elections

Member, Standing Committee on Standing Orders

1st Parliament (December 27, 1867 – February 25, 1871 )

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Standing Orders

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party