Hugh Munro

Dates of service

(general election)

Career details

14th Parliament (February 16, 1915 – September 23, 1919 )

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Standing Orders

13th Parliament (February 7, 1912 – May 29, 1914 )

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Standing Orders

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party