Claudette Boyer

Claudette Boyer

Dates of service

(general election) (did not seek re-election)

Career details

37th Parliament (October 20, 1999 – September 2, 2003 )

Member, Standing Committee on Regulations and Private Bills

Member, Standing Committee on Regulations and Private Bills

Critic, Francophone Affairs

Critic, Women's Issues

Party affiliation(s)

Independent

Ontario Liberal Party

In memoriam

Tributes in the House: April 28, 2014, February 26, 2013