Caroline Di Cocco

Dates of service

(general election) (not re-elected)

Career details

38th Parliament ( November 19, 2003 – September 10, 2007 )

Minister of Culture

Chair, Select Committee on Electoral Reform

Parliamentary Assistant to the Premier

Parliamentary Assistant to the Minister of Children and Youth Services

Member, Standing Committee on Estimates

Member, Standing Committee on Estimates

Parliamentary Assistant to the Minister Responsible for Democratic Renewal

37th Parliament ( October 20, 1999 – September 2, 2003 )

Member, Standing Committee on the Legislative Assembly

Critic, Culture, Recreation and Heritage

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party