Alfred Joseph Stong

Dates of service

(general election)

Career details

31st Parliament (June 27, 1977 – February 2, 1981 )

Member, Select Committee on Constitutional Reform

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Select Committee on Company Law

Member, Standing Committee on Administration of Justice

30th Parliament (October 28, 1975 – April 29, 1977 )

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Private Bills

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Select Committee to consider Bills 20 and 26

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party