Thomas Long

Dates of service

(general election)

Career details

4th Parliament (January 7, 1880 – February 1, 1883 )

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Railways

3rd Parliament (November 24, 1875 – April 25, 1879 )

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Party affiliation(s)

Conservative Party