Joseph Kerr

Dates of service

(general election)

Career details

5th Parliament (January 23, 1884 – November 15, 1886 )

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Standing Orders

Member, Standing Committee on Railways

4th Parliament (January 7, 1880 – February 1, 1883 )

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Party affiliation(s)

Conservative Party