George Perry

Dates of service

(general election)

Career details

2nd Parliament (December 7, 1871 – December 23, 1874 )

Member, Select Committee on the Resolution adopted by this House on Wednesday last, etc.

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Printing

1st Parliament (December 27, 1867 – February 25, 1871 )

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Member, Standing Committee on Railways

Party affiliation(s)

Ontario Liberal Party