Edward J. Ziemba

Dates of service

(general election)

Career details

31st Parliament (June 27, 1977 – February 2, 1981 )

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Administration of Justice

Member, Standing Committee on Administration of Justice

30th Parliament (October 28, 1975 – April 29, 1977 )

Member, Standing Committee on Public Accounts

Member, Select Committee to consider Bills 4 and 5

Party affiliation(s)

New Democratic Party of Ontario